SKB ENERGETYKA

PRODUKCJA ELEMENTÓW OKOŁOKOTŁOWYCH

Jako firma z branży energetycznej proponujemy Państwu kompleksowe usługi z zakresu produkcji nowoczesnych elementów okołokotłowych.

Dostarczamy najwyższej jakości konstrukcje wsporcze pod kotły energetyczne, konstrukcje wsporcze elektrofiltrów oraz kanały spalin i powietrza.

Mamy możliwość produkcji elementów ciśnieniowych, a także naprawy oraz modernizacji elementów kotłowych. Wszystkie prowadzone przez nas prace wykonywane są zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami bezpieczeństwa.

PRODUKCJA ELEMENTÓW CIŚNIENIOWYCH KOTŁÓW ENERGETYCZNYCH

Zajmujemy się produkcją nisko i wysoko ciśnieniowych elementów kotłów energetycznych oraz ciepłowniczych.

Wykonujemy wszystkie badania i zapisy jakości z całego przebiegu produkcji. Ponadto posiadamy uprawnienia UDT związane z produkcją, a także naprawą elementów kotłowych.

KANAŁY SPALIN I POWIETRZA  

Ze względu na duże ryzyko korozji wykorzystujemy przede wszystkim stal nierdzewną lub węglową.

OBROTOWE PODGRZEWACZE POWIETRZA

Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu projektowania, montażu oraz modernizacji obrotowych podgrzewaczy powietrza. Podczas wizji lokalnej doradzimy w kwestii zastosowania najkorzystniejszych rozwiązań. Nasze obrotowe podgrzewacze powietrza doskonale sprawdzają się w procesie zwiększenia wydajności kotłów.

KONSTRUKCJE WSPORCZE POD KOTŁY ENERGETYCZNE

Konstrukcje wsporcze pod kotły energetyczne są kluczowym elementem w projektowaniu i budowie elektrowni i ciepłowni. Mają za zadanie zapewnić stabilność i bezpieczeństwo pracy pieców, które są sercem każdej instalacji produkującej energię cieplną.

Konstrukcje muszą być zaprojektowane tak, aby wytrzymać ciężar samego kotła, a także dodatkowe obciążenia operacyjne – masę wody, paliwa, popiołu i wyposażenia pomocniczego. Ważne jest przeprowadzenie analizy obciążeń statycznych i dynamicznych (np. wibracje spowodowane pracą kotła), a także termicznych.

Najczęściej stosowanym materiałem do budowy konstrukcji wsporczych pod kotły energetyczne jest stal, ze względu na jej wytrzymałość, elastyczność i możliwość prefabrykacji. Stosujemy surowce certyfikowane, które zapewnią odpowiednią stabilność i trwałość podczas eksploatacji.

KONSTRUKCJE WSPORCZE ELEKTROFILTRÓW

Konstrukcje wsporcze elektrofiltrów są niezbędne do utrzymania stabilności i bezpieczeństwa tych urządzeń w systemach oczyszczania gazów. Znajdują zastosowanie w instalacjach przemysłowych, zwłaszcza w elektrowniach, podczas cząstek stałych z gazów spalinowych.

Ze względu na fakt, że elektrofiltry są często eksploatowane w trudnych warunkach środowiskowych, konstrukcje wsporcze muszą być odporne na korozję. W trakcie ich produkcji wykorzystuje się malowanie antykorozyjne lub inne powłoki ochronne. Kluczowy dla stabilności konstrukcji jest też wybór odpowiednich złączy. Elementy takie, jak śruby, nakrętki czy spawanie, muszą być dostosowane do obciążeń dynamicznych i statycznych. Wykonujemy wyliczenia, które pozwalają na precyzyjne określenie tych parametrów.

ELEMENTY OKOŁOKOTŁOWE NA ZAMÓWIENIE

Wykonamy dla Państwa konstrukcje stalowe przeznaczonych dla budowy hal, magazynów oraz budynków mieszkalnych. Tworzymy nasze wyroby z zastosowaniem trwałego metalu, który sprawdzi się dobrze także w trudnych warunkach. Bazujemy na projektach dostarczanych nam przez klientów oraz sporządzamy dokumentację od podstaw. W ten sposób powstają jakościowe konstrukcje stalowe dla infrastruktury na zamówienie.

Zajmujemy się także produkcją i modernizacją elementów okołokotłowych oraz instalacji ochrony środowiska. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

Wykonamy dla Państwa konstrukcje stalowe przeznaczonych dla budowy hal, magazynów oraz budynków mieszkalnych.

Zajmujemy się także produkcją i modernizacją elementów okołokotłowych oraz instalacji ochrony środowiska.

OFERTA

Nowoczesne rozwiązania dopasowane do potrzeb

Projekt warsztatowy konstrukcji stalowych

Przygotowanie dokumentacji

Dostawa i montaż kompletnych konstrukcji stalowych